6 czerwca w Zespole Szkół nr 4 w Skierniewicach zorganizowano Dzień Grecki, będący podsumowaniem wyjazdu uczniów na praktyki zawodowe do Grecji, które odbyły się w dniach 16-29 kwietnia w ramach projektu Erasmus+. Uczniowie w zawodach: technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik transportu kolejowego oraz technik logistyk poszerzali swoje umiejętności i zdobywali nowe doświadczenia zawodowe w greckich firmach.

Podczas pobytu w Grecji uczniowie mieli również okazję poznać piękne miejsca oraz kulturę tego kraju. Młodzież uczestniczyła w wielu atrakcjach turystycznych: rejs na wyspę Skiathos,  zwiedzanie klasztoru na Meteorach, które są bez wątpienia jedną z najbardziej malowniczych formacji skalnych na świecie. Uczniowie spacerowali wąwozem rzeki Enipaes, znajdującym się w masywie Olimpu. Poznali ważną część historii Pierii, czyli zamek krzyżowców. Zwiedzili również miasto Saloniki oraz uroczą kamienną wioskę Stary Panteleimon.

Podczas Dnia Greckiego uczniowie zaprezentowali przygotowany przez siebie film opowiadający o ich wyjeździe, stanowiący wspomnienie najprzyjemniejszych oraz najzabawniejszych chwil tej przygody. Młodzież przebrana za starożytne bóstwa opowiadała ich historię. Serwowano również poczęstunek,  składający się z greckich przysmaków. Zadbano również o wystrój sali utrzymany w klimacie greckim.