Klasa kosmetyczna

Uczniowie tej klasy realizują program liceum ogólnokształcącego z rozszerzonymi zagadnieniami z biologii, chemii i fizyki. Oprócz zajęć ogólnokształcących w ciągu dwóch dodatkowych godzin tygodniowo zapoznają się z zagadnieniami z zakresu podstaw anatomii i dermatologii, poznają techniki makijażu i kosmetyki, nabywają umiejętności kreowania wizerunku zarówno w teorii jak i w praktyce. Podczas zajęć praktycznych zdobywają wiedzę i umiejętności w zakresie przeprowadzania zabiegów leczniczych, upiększających oraz różnorodnych technik masażu. Zajęcia te prowadzone są przez specjalistkę z zakresu kosmetologii i odbywają się w przygotowanej specjalnie do tych celów pracowni szkolnej – gabinetu kosmetycznego, podczas których mogą zarówno obserwować zabiegi pielęgnacyjne i upiększające, jak i doskonalić swoje umiejętności w tym zakresie.

Dlaczego wybrać taką klasę?

Uczeń klasy kosmetycznej zostaje przygotowany do zdania egzaminu maturalnego, jak również kształtuje postawę prozdrowotną, rozwija wrażenia i doznania estetyczne, opanowuje niezbędne elementy treści i umiejętności z zakresu kosmetyki. Ponadto nabywa wiedzę umożliwiającą kontynuowanie nauki w policealnych szkołach kosmetycznych i na uczelniach o kierunkach kosmetycznych, przygotowuje się do pracy w gabinetach kosmetycznych, gabinetach odnowy biologicznej, SPA.

Uczniowie w klasie kosmetycznej regularnie uczestniczą w wykładach i warsztatach tematycznie związanych z ich profilem w skierniewickiej PWZS. Uczelnia wspiera projekty szkolne związane z promowaniem zdrowego stylu życia.

Przedmioty uwzględniane w procesie rekrutacji
  • Język polski
  • Matematyka