Szanowni uczniowie

Przekazujemy pismo dr hab. inż. Andrzeja Romanowskiego dotyczące zaproszenia na Dzień Otwarty Politechniki Łódzkiej

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszam Uczniów i Maturzystów na Dzień Otwarty Politechniki Łódzkiej, który odbędzie się 14 marca 2023 r. w godz. 9:00-16:00 w budynku Alchemium, ul. Żeromskiego 114 (bud. A34). Zwracam się z uprzejmą prośbą, aby przekazali Państwo informację o naszej inicjatywie Nauczycielom, Wychowawcom i Uczniom, w szczególności z klas maturalnych.

Wydarzenie będzie podzielone na trzy części.

W Strefie Inspiracji przygotowaliśmy m.in.:

• wykład słynnego influencera i nauczyciela matematyki – Nieobliczalnego Patryka, który skutecznie pomoże uchronić się przed pułapkami na maturze,
  • wyjątkowe spotkanie z absolwentami oraz przedstawicielami firm o możliwościach rozwoju zawodowego po Politechnice Łódzkiej,
  • spotkanie o studiach zagranicznych z PŁ, czyli jak wyjechać za granicę na dowolnym kierunku studiów, a także jak zdobyć dyplom Politechniki Łódzkiej i jednocześnie wybranej uczelni zagranicznej,
  • „Trup w Chemicznym” – niezapomniana przygoda kryminalistyczna, w której uczniowie będą mogli samodzielnie rozwikłać zagadkę zbrodni przy zastosowaniu druku 3D, specjalnych odczynników, suchego lodu, itp.

W Strefie Nauki czeka:

• 39 wykładów i warsztatów, które odkryją przed uczniami tajemnice nauk ścisłych i nie tylko,
  • strefa wystawiennicza, w której koła naukowe zaprezentują swoje wynalazki oraz opowiedzą o studiowaniu,
  • zwiedzanie Wydziałów PŁ.

Strefa Odkryć zawiera:

• 18 propozycji zajęć w laboratoriach na różnych Wydziałach PŁ
  • Ta strefa jest zarezerwowana dla zapisów grupowych – dla klas z opiekunami.

Wśród wielu atrakcji warto wymienić także:

• Konkurs “Matematyka kluczem do sukcesu”, polegający na drużynowym rozwiązywaniu zadań
  • konkurs TikTokowy, w którym można wygrać m.in. profesjonalne testy analizy stylów zachowań, pomocne przy wyborze kierunku studiów.
  • pamiątkowe zdjęcia 360 stopni na matematycznej ściance Politechniki Łódzkiej.

Uwaga! Na wszystkie zajęcia prowadzimy wyłącznie zapisy grupowe, które odbywają się poprzez wypełnienie formularza. Kandydatów indywidualnych zapraszamy na zajęcia wyłącznie do Strefy Nauki oraz Strefy Odkryć – wstęp na zajęcia do wypełnienia wolnych miejsc w sali.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie:

Serdecznie zapraszam wszystkich miłośników nauki do wspólnego odkrywania podczas dnia otwartego Politechniki Łódzkiej.

Szczegółówy rozkład zajęć