W Zespole Szkół nr 4 na Rawce obchodzono (24.02) Dzień Patrona, którym jest podpułkownik pilot Romuald Suliński. Uroczystość miała szczególny charakter, ponieważ zbiegła się z rocznicą wybuchu wojny w Ukrainie. Spotkanie rozpoczęło się od przypomnienia sylwetki Romualda Sulińskiego i jego wojskowych zasług. Pod tablicą pamiątkową, delegacje zaproszonych gości  w asyście uczniów klas mundurowych złożyły kwiaty. Dzień Patrona był okazją do uhonorowania przyjaciół placówki, ludzi, którzy wspierają jej działania. Kapituła przyznała statuetkę Sulika w kategorii „Serce dla Szkoły” Panu Wiceprezydentowi Jarosławowi Chęcielewskiemu.

Dyrektor ZS nr 4 Darosław Sadowski przedstawił również uczniów, którzy otrzymali stypendium Prezesa Rady Ministrów, wśród nich znaleźli się: Kalina Koper, Gabriela Szwed, Krystian Wieczorek. Tradycją Dnia Patrona jest wręczenie awansu uczniom klas mundurowych. Awanse dla uczniów klasy wojskowej wręczył Komendant Wojskowego Centrum Rekrutacji w Skierniewicach – podpułkownik Piotr Mitkowski.

Uczniom klasy policyjnej awanse wręczył Komendant Miejski Policji w Skierniewicach – Inspektor Wojciech Dworak. Awans na  stopień kadeta otrzymali: Adam Popiński, Adrian Murgrabia, Aleksandra Szychowska, Patrycja Wiraszko, Klaudia Mirowska,. Awans na stopień starszego kadeta otrzymali: Amelia Kania, Wiktoria Jacak, Alan Stopiński, Marta Bieniek, Filip Bartosik, Seweryn Bielecki, Antoni Nowak, Kacper Russ, Wiktoria Nita, Kinga Marszałek, Mateusz Przerwa, Katarzyna Kuczkowska, Julia Szychowska. Awans na stopień kadeta sztabowego otrzymali: Alicja Nierobisz, Kacper Miłosz, Filip Goss, Weronika Kluza.

Cały świat reaguje na wojnę w Ukrainie. Uczennice klasy 1Lbc, które pochodzą z Ukrainy – Polina i Krystyna, odczytały odezwę Prezydenta Ukrainy, co spotkało się z wielkim aplauzem wśród zebranych.

Następnie uczniowie zaprezentowali część artystyczną.