Szanowni Państwo.

Informuję, że w wyniku przeprowadzonego w szkole referendum strajkowego ponad 90% pracowników zatrudnionych w pełnym wymiarze godzin opowiedziało się za przystąpieniem do strajku. W akcji protestacyjnej deklaruje udział większość nauczycieli.

W związku z powyższym istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że od 08.04.2019 r. do odwołania nie będą odbywać się zajęcia dydaktyczne. Będę miał ograniczoną możliwość zorganizowania opieki uczniom. Informuję, iż na czas strajku zapewnię opiekę uczniom, którzy zgłoszą się do szkoły.

Jednocześnie informuję, że istnieje możliwość skorzystania z oferty przygotowanej przez jednostki organizacyjne Miasta Skierniewice, m.in.: CKiS, OSiR, Miejska Biblioteka Publiczna, Muzeum Historii Skierniewic, Kinoteatr „Polonez”. Informacje na ten temat są zamieszczone na stronie Urzędu Miasta Skierniewice http://www.skierniewice.eu/aktualnosci/edukacja/dzialania-skierniewic-w-zwiazku-z-planowanym-strajkiem-w-oswiacie,154.html

W dniu 10 kwietnia 2019 r. rozpoczyna się dla uczniów egzamin gimnazjalny. W naszej szkole, niezależnie od strajku, egzamin gimnazjalny odbędzie się zgodnie z harmonogramem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, tj. od 10 do 12 kwietnia 2019 r. Egzamin rozpoczyna się każdego dnia o godz. 9.00, zaś gimnazjaliści muszą zgłosić się do szkoły pół godziny przed egzaminem, tj. o godz. 8.30.

O sytuacji w szkole będę informował Państwa na bieżąco.

Liczę na zrozumienie z Państwa strony.

Z poważaniem

Dyrektor Szkoły

Darosław Sadowski

Skip to content