Drodzy Uczniowie i Rodzice,

Nasza szkoła przystąpiła do projektu Ministerstwa Cyfryzacji “mLegitymacja szkolna”.

Dzięki mLegitymacji możesz zapomnieć o noszeniu tradycyjnego dokumentu. To tradycyjna legitymacja szkolna, ale wyświetlana na ekranie Twojego telefonu.

Pokazując mLegitymację, potwierdzisz, że jesteś uczniem danej szkoły, skorzystasz z ulg i zwolnień. To ważne! Ten mDokument możesz aktywować tylko wtedy, gdy Twoja szkoła ma podpisane odpowiednie porozumienie z Ministerstwem Cyfryzacji. Uruchamia się go, używając kodu QR oraz kodu aktywacyjnego otrzymanego w sekretariacie szkoły.

Dane z mLegitymacji możesz okazać tak jak przy użyciu tradycyjnej legitymacji. Możesz również przekazać je użytkownikowi aplikacji mWeryfikator. W ten sposób upoważniona osoba potwierdzi m.in. Twoje imię, nazwisko i wiek. Na ekranie swojego urządzenia zobaczy również Twoje zdjęcie w niskiej rozdzielczości. Może sprawdzić również ważność Twojej mLegitymacji szkolnej.

Zachęcamy Państwa do wykonania zdjęcia korzystając z bezpłatnej usługi Zdjęcie do mLegitymacji. W tym celu należy użyć smartfona z aparatem fotograficznym.

Zobacz jakie to proste

  1. należy wejść w przeglądarkę internetową na stronę Passport-photo.online
  2. wcisnąć przycisk “Wgraj Zdjęcie
  3. zrobić zdjęcie smartphonem
  4. załączyć zdjęcie (wcisnąć przycisk “dodaj zdjęcie”)
  5. pobrać zdjęcie przerobione przez aplikację
  6. wysłać zdjęcie do sekretariatu szkoły na adres a.popinski@zs4skierniewice.pl. Pamiętaj o podaniu imienia i nazwiska oraz klasy.

Kreator zdjęć do mLegitymacji jest bezpłatny – zachęcamy do skorzystania.

Skip to content