28 marca w Kleszczowie odbył się Regionalny Kongres Zawodowy, w którym uczestniczyli przedstawiciele wybranych firm oraz dyrektorzy i przedstawiciele szkół ponadgimnazjalnych, w tym Pan Dyrektor Zespołu Szkół nr 4 Darosław Sadowski, kierownik szkolenia praktycznego Pan Andrzej Popiński oraz Pani Marzena Michalska. Głównym punktem kongresu były trzy panele dyskusyjne, wszystkie podejmujące tematy szkolnictwa zawodowego oraz roli, jaką pełni w nim współpraca szkół z lokalnymi firmami. Celem spotkania były przede wszystkim: nawiązanie współpracy szkół z pracodawcami, popularyzacja szkolnictwa branżowego w regionie oraz dostosowanie oferty kształcenia zawodowego do potrzeb rynku. Dyskusja na panelu II była ciekawa oraz owocna w wiele pomysłów i rozwiązań, które na koniec zostały podsumowane przez P. Urszulę Macioszczyk, Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Kutnie.

Podczas kleszczowskiego kongresu cztery szkoły z województwa łódzkiego podpisały z przedsiębiorcami umowy o współpracę i utworzenie klas patronackich. Okolicznościowymi dyplomami zostały natomiast uhonorowane te firmy z regionu łódzkiego, które już realizują zawarte wcześniej umowy ze szkołami w sprawie prowadzenia klas patronackich. Wśród uhonorowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej firm znalazły się Elektrownia Bełchatów, Kopalnia Węgla Brunatnego Bełchatów oraz Zakłady Linii Kolejowych – PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Wiele firm z terenu woj. łódzkiego zostało nagrodzonych za wspieranie kształcenia zawodowego. Jedną z nich jest firma UDS Sp. z o.o., która od kilku lat współpracuję z naszą placówką. Gratulujemy serdecznie wyróżnienia.

Skip to content