Projekt „Nowe doświadczenia – lepsza przyszłość” 2024 – 2026

Komunikat w sprawie realizacji staży zawodowych

Z uwagi na przedłużającą się procedurę podpisania umowy przez Urząd Marszałkowski w Łodzi z Zespołem Szkól nr 4 w Skierniewicach dotyczącą realizacji unijnego projektu „Nowe doświadczenia – lepsza przyszłość” i mając na uwadze plany wakacyjne uczniów i rodziców jesteśmy zmuszeni do rezygnacji z organizacji staży zawodowych w sierpniu 2024 r.

Mamy nadzieję (nie zależy to od nas), że do końca sierpnia 2024 r. umowa zostanie podpisana i od września rozpoczniemy realizację projektu. O wszelkich działaniach związanych z realizacją projektu będziemy na bieżąco informować na stronie szkoły https://zs4skierniewice.pl/projekt-nowe-doswiadczenia-lepsza-przyszlosc/ oraz przez dziennik elektroniczny.

Informacja

Na chwilę obecną czekamy na podpisanie stosownych dokumentów przez Urząd Marszałkowski w Łodzi. Gdy tylko otrzymamy taką informację przechodzimy do procesu rekrutacyjnego. Wówczas na stronie www pojawi się formularz rekrutacyjny z instrukcjami dla ucznia.

Z uwagi na opóźnienie staże zawodowe nie odbędą się w lipcu br.. Proszę śledzić stronę www projektu odwiedzając ją przynajmniej co drugi dzień.

Regulamin rekrutacji

Powoli dobiega etap zbierania deklaracji wstępnych. Zostało kilka wolnych miejsc. W przyszłym tygodniu uczniowie będą wypełniać formularze rekrutacyjne i ci, którzy przejdą pomyślnie ten etap będą podpisywać umowę ze szkołą na udział w projekcie.

Zainwestuj w siebie, zwiększ swoje kompetencje i kwalifikacje uzyskując nowe doświadczenia i certyfikaty. To najlepszy czas, żeby to zrobić. Rozwijaj się, dzięki uczestnictwu w płatnych stażach zawodowych.

Taka sytuacja już się nie powtórzy,  bo kolejne projekty będą skierowane do nowych roczników.

Spotkanie organizacyjne

W dniu 27 maja br. odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne w ramach organizacji projektu „Nowe doświadczenia – lepsza przyszłość”, który będzie realizowany w naszej placówce w terminie od 01.06.2024 r. do 31.05.2026 r. i finansowanego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027.

Zgodnie z ustaleniami do 29 maja br. jest czas na oddanie deklaracji wstępnych, które są dostępne w sekretariacie szkoły oraz w panelu po prawej stronie. Osoby, które są na praktykach zawodowych lub z powodu innych sytuacji losowych nie będą w stanie dostarczyć deklaracji w wyznaczonym terminie mają ostatecznie dostarczyć dokument do 3.06.2024 r.

Pliki do pobrania dla ucznia

Załącznik nr 1a - deklaracja wstępna dla technika grafiki i poligrafii cyfrowej

Załącznik nr 1b - deklaracja wstępna dla pozostałych kierunków kształcenia

Załącznik nr 2 - regulamin rekrutacji ucznia