Klasa dietetyczna

Wybierając naukę w klasie dietetycznej, uczniowie oprócz przedmiotów ogólnokształcących uczą się podstaw zdrowego odżywiania i komponowania różnorodnych diet podczas regularnych zajęć kulinarnych. Na zajęciach sportowych zapoznają się z różnymi formami aktywności ruchowej między innymi kajakarstwem, jazdą konną, turystyką rowerową, fitnessem oraz Nordic Walking na terenie Bolimowskiego Parku Krajobrazowego.

Dlaczego wybrać taką klasę?

Uczniowie klasy dietetycznej zostają przygotowani do zdania egzaminu maturalnego, oraz kontynuowania nauki na kierunkach związanych ze zdrowiem i urodą (np. dietetyką, kosmetologią, turystyką i rekreacją). Poznaje walory i możliwości rekreacyjno – sportowo – turystyczne okolic Skierniewic. Mają możliwość rozbudzenia zainteresowania własnym zdrowiem i postawą ciała, podnoszą swoją wiedzę i świadomość dotyczącą zdrowotnych walorów aktywności fizycznej oraz zdrowego odżywiania. Uczeń zdobywa podstawowe umiejętności dbania o swoje zdrowie, podnoszą ogólną sprawność i wydolność organizmu oraz kształtują potrzebę aktywnego wypoczynku.

Uczniowie w klasie dietetycznej regularnie uczestniczą w wykładach i warsztatach tematycznie związanych z ich profilem w PWZS, odbywają zajęcia kulinarne na terenie szkoły i poza nią. W ramach współpracy z lokalnymi klubami fitness i siłowniami uczestniczą w specjalnie organizowanych zajęciach.

Przedmioty rozszerzone
  • Fizyka
  • Chemia
  • Biologia