Klasa dietetyczna

Wybierając naukę w klasie dietetycznej, uczniowie oprócz przedmiotów ogólnokształcących uczą się podstaw zdrowego odżywiania i komponowania różnorodnych diet podczas regularnych zajęć kulinarnych. Na zajęciach sportowych zapoznają się z różnymi formami aktywności ruchowej między innymi kajakarstwem, jazdą konną, turystyką rowerową, fitnessem oraz Nordic Walking na terenie Bolimowskiego Parku Krajobrazowego.

Uzasadnienie wprowadzenia innowacji pedagogicznej.

W BUDOWIE

Wniosek nasuwa się jeden – taka szkoła jest potrzebna.

Przedmioty rozszerzone
  • Fizyka
  • Chemia
  • Biologia
Języki obce
  • Język angielski
  • Język niemiecki
  • Język rosyjski

Taka szkoła jest potrzebna!

Dlaczego wybrać taką klasę?

Uczniowie klasy dietetycznej zostają przygotowani do zdania egzaminu maturalnego, oraz kontynuowania nauki na kierunkach związanych ze zdrowiem i urodą (np. dietetyką, kosmetologią, turystyką i rekreacją). Poznaje walory i możliwości rekreacyjno – sportowo – turystyczne okolic Skierniewic. Mają możliwość rozbudzenia zainteresowania własnym zdrowiem i postawą ciała, podnoszą swoją wiedzę i świadomość dotyczącą zdrowotnych walorów aktywności fizycznej oraz zdrowego odżywiania. Uczeń zdobywa podstawowe umiejętności dbania o swoje zdrowie, podnoszą ogólną sprawność i wydolność organizmu oraz kształtują potrzebę aktywnego wypoczynku.

Uczniowie w klasie dietetycznej regularnie uczestniczą w wykładach i warsztatach tematycznie związanych z ich profilem w PWZS, odbywają zajęcia kulinarne na terenie szkoły i poza nią. W ramach współpracy z lokalnymi klubami fitness i siłowniami uczestniczą w specjalnie organizowanych zajęciach.

REKRUTACJA 2019/2020